Na czym polega masaż Lomi Lomi?
Masaż Lomi Lomi to propozycja dla osób, które cierpią na bóle kręgosłupa lub żyją w wiecznym stresie. Skąd dokładnie pochodzi i na czym polega, dowiesz się, czytając nasz artykuł. Zaczerpnij wiedzę w zakresie masażu hawajskiego. Ile dokładnie kosztuje zabieg? Odpowiadamy w naszym artykule! Zapraszamy do jego lektury.
Jakie jest pochodzenie zabiegu?
Masaż Lomi Lomi pochodzi z Hawajów. Co ciekawe, początkowo korzystali z niego arystokraci. Wykonywano go w wyjątkowych sytuacjach. Kursy masaży sprawiły, że obecnie można skorzystać z niego w gabinetach SPA. Dawniej zabieg był traktowany jak rytuał. Trwał nawet kilka dni i był wykonywany przez Kahuna Lomi Lomi. Hawajczycy uznawali go za natchnionego wiedzą pochodzącą od przodków. Rytuał ten obejmował kamienny ołtarz, tańce i muzykę. Stanowił pewnego rodzaju religijny obrzęd. Było to skutkiem wierzeń mieszkańców Hawajów. Wierzyli oni, że masaż Lomi Lomi umożliwia wydobycie z wnętrza masowanej osoby zdolności samouzdrawiania. Wiązało się to też ze zdolnością podejmowania dobrych decyzji.
Masaż Lomi Lomi – definicja
Hawajski masaż Lomi Lomi nazywany jest masażem kochającego dotyku. Masażyści podczas zabiegu traktują ciało klienta z akceptacją, czułością i uwagą. Każdy ruch powinien działać w sposób dobroczynny czy błogosławiony. W trakcie masażu masowane są wszystkie części ciała oprócz stref intymnych. Są one zakryte. Masażyści podchodzą do klientów indywidualnie, co jednak nie ma erotycznego kontekstu. Siła nacisku jest dostosowana do masowanej osoby. Dobór ruchów zależy od oddechu osoby czy znaków wysyłanych przez jej ciało. Do stosowanych technik masowania należy: głaskanie, potrząsanie, ugniatanie, pocieranie, rozciąganie, zginanie czy prostowanie.
Przed zabiegiem zazwyczaj przeprowadzana jest rozmowa. Ma na celu zapoznanie się z historią pacjenta, jego chorobami czy urazami. Następnym krokiem jest rozebranie się do naga i położenie się na stole. Aby doznania były pełniejsze, masażyści stosują aromatyczne olejki. Są one podgrzewane. Dzięki temu poślizg jest łatwiejszy. W trakcie zabiegu w tle może lecieć relaksująca muzyka. Z reguły jest ona hawajska. Cały zabieg trwa 1,5-2 godziny.
Komu polecany jest masaż Lomi Lomi?
Masaż Lomi Lomi jest polecany szczególnie dla osób, które mają problemy z lękiem, niepokojem, są rozdrażnione czy ciągle zestresowane. Sprawdzi się także dla osób skarżących się na ból pleców czy stawów. Jest to związane z przepracowaniem czy obciążeniem organizmu. Nie tylko od strony fizycznej, ale również psychicznej.
Jakie są korzyści z masażu Lomi Lomi?
Masaż Lomi Lomi Nui odpowiada za rozluźnienie ciała. Zwiększa się także ruchliwość stawów. W ten sposób poprawić można przemianę materii. Układ trawienny także lepiej pracuje. Rezultatem jest pozbycie się tkanki tłuszczowej. Przy tym można się zrelaksować i uspokoić. Poprawie ulega również krążenie krwi. Zmniejsza stres dzięki wpływowi na sfery ciała, a więc cielesną, duchową i umysłową.
Jaki jest koszt zabiegu?
Jeśli chodzi o cenę masażu Lomi Lomi to zależy ona od partii ciała. Całego ciała to koszt około 200 złotych, natomiast tyłu ciała – 130 złotych. Warto porównać cenniki różnych salonów kosmetycznych czy SPA i wybrać opcję najlepszą dla Twojego portfela.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana